przyciemnianie szyb

Przyciemnianie szyb w aucie – czy warto?

Przyciemnione szyby w aucie to nie tylko ozdoba i efekt wizualny. Dobrej jakości folia przyciemniająca niesie za sobą wiele korzyści nie tylko dla pasażerów, ale również dla kierowcy. Odpowiedni dobór firmy zajmującej się takimi zleceniami to nie lada wyzwanie. Ważne, aby znaleźć taką, która posługuje się sprzętem znanych i cenionych marek.

Folia przyciemniająca szyby

przyciemnianie szybDoświadczenie w dziedzinie oklejania będzie dodatkowym atutem. Po pierwsze, warto upewnić się, czy podczas przyklejania folii nie powstaną żadne uszkodzenia. Dla osób, które chcą skorzystać z usługi, jaką jest nieinwazyjne przyciemnianie szyb Zabrze jest miastem, w którym łatwo znaleźć specjalistów w tej dziedzinie. Polega ona na tym, żeby do minimum ograniczyć demontowanie elementów auta. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko potencjalnych uchybień podczas ponownego ich montażu. Nieodpowiednie założenie danego elementu pojazdu może skutkować nieszczelnością pojazdu lub uszkodzeniem tapicerki. W Zabrzu znajdziemy kilka firm oferujących taką usługę. Wskazane jest dokładne przejrzeć oferty takich przedsiębiorstw, żeby nie narażać się na ewentualne późniejsze koszty. Zbyt niska cena za usługę zachęca, ale niestety będzie równać się z użyciem materiałów słabej jakości.

przyciemnianie szybProfesjonalnie przyklejona folia nie powinna się odkleić, marszczyć, ani ograniczać widoczności. Dobrej jakości folia przyciemniająca zwiększa komfort jazdy. Dzięki niej pasażerom nie jest tak gorąco w słoneczne dni. Folia chroni przed promieniowaniem UV, co nie tylko chroni skórę, ale ponadto zapobiega nagrzewaniu się szyb. Zwiększa to wydajność klimatyzacji i redukuje czas ochładzania auta podczas upałów. W przypadku wysokiego stopnia przyciemniania zwiększa się znacznie swoboda pasażerów. Nie ma potrzeby stresować się niepożądanym wzrokiem gapiów podczas drzemki na tylnym siedzeniu. Utrudnia to także widoczność pozostawionych rzeczy w aucie. Do jednego z ważniejszych atutów należy podwójna ochrona podczas możliwego zbicia szyby w momencie wypadku lub kolizji drogowej. Szyba pozostanie przyklejona do folii i nie rozkruszy się w drobny mak. Jest to rozwiązanie w znacznym stopniu zwiększające bezpieczeństwo osób znajdujących się w aucie. Drobiny zbitej szyby mogą spowodować bardzo poważne obrażenia. Folia wzmacnia szybę i utrudnia jej zbicie. Ma to swoje zalety również w przypadku ewentualnego włamania do auta. Atutów foli przyciemniających jest sporo, a minusów tego rozwiązania stosunkowo niewiele.

Większość z nich związana jest ściśle z założeniem folii słabej jakości lub narażeniem się na mandat karny z powodu umiejscowienia zbyt ciemnej folii na przednich szybach samochodu. Trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiedniej widoczności podczas jazdy. Przednie szyby można przyciemnić jedynie w nieznacznym stopniu, aby zachować bezpieczeństwo na drodze.