paczki do polski

Przesyłki kurierskie z Anglii do Polski

Wysyłka paczki za pomocą kuriera to jeden z najchętniej wybieranych sposobów nadawania paczek. Bez względu na wybór formy transportu paczka powinna być starannie zapakowana oraz zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wysyłka paczki międzynarodowej poza Unię Europejską podlega odprawie celnej, do której musisz przygotować odpowiednie dokumenty.

Co trzeba jeszcze wiedzieć?

przesyłki kurierskieŚredni czas doręczenia paczki z UK do Polski trwa 4-5 dni roboczych, oczywiście nie wliczając w to świąt i weekendów. Czas ten może się również wydłużyć w przypadku nieprzewidzianych wydarzeń losowych. Decydując się na wysyłkę paczki, dodatkowo trzeba liczyć się opłatami, takimi jak: VAT na towary importowane, cło, akcyza oraz opłata manipulacyjna. Wybierając usługę przewozową paczek z anglii do polski koniecznie przeczytaj regulamin firmy przewozowej, by uniknąć błędów i związanych z tym nieprzyjemności. Ważne jest również, aby wiedzieć co można i czego nie można przewozić. Do listy towarów zakazanych zaliczamy: gotówkę, przedmioty o dużej wartości (kamienie szlachetne, dzieła sztuki), broń palną, materiały łatwopalne i wybuchowe, substancje żrące i radioaktywne, żywe zwierzęta, wyroby akcyzowe (tytoń, alkohole), narkotyki oraz organy ludzkie. Paczki z Anglii do Polski przeważnie wysyła się metodą „door to door” – czyli od drzwi do drzwi. Nie trzeba nawet wychodzić, dla wielu to znaczne ułatwienie.

paczki do polskiPrzepisy określają również kwotę, kiedy paczka jest zwolniona od podatku. Paczki z UK do Polski — zwolnienie z podatku jest możliwe jeśli wartość paczki nie przekracza 45 EUR, czyli około 200 złotych. A dla paczek z Polski do UK — zwolnienie z podatku jest możliwe, jeśli wartość przesyłki nie przekracza 39 GBP, czyli około 200 złotych. Współpraca rozpoczyna się z chwilą złożenia zamówienia i przelania pieniędzy. Firmy przewozowe z reguły unikają sytuacji, gdzie kurier miałby pobierać gotówkę podczas odbioru paczki. Jeśli to nasza pierwsza wysyłka, warto zadbać, by wszystkie kryteria były spełnione. Prawidłowe wypisanie danych odbiorcy to również ważny i istotny element, jeśli napiszmy coś źle, paczka nie dojdzie i będziemy musieli ją nadać ponownie. Wysyłka paczek do z Anglii do Polski i odwrotnie wcale nie musi być trudna. Po prostu trzeba robić wszystko zgodnie z regulaminem kuriera.

Jeśli mamy problem z wysłaniem paczki, warto poszukać w internecie jak to zrobić, można także zadzwonić do przewoźnika, który rozwiąże i pomoże w nadaniu paczki. Niektóre firmy transportowe pozwalają również na przewóz sprzętu sportowego albo RTV i AGD.