powłoki ceramiczne

Co dają powłoki ceramiczne na lakierze?

Dbanie o atrakcyjny, zadbany wygląd karoserii samochodowej nie jest prosty. Nowe lakiery są dosyć ,,miękkie”, łatwo się rysują i niszczą. Elementy metalowe mogą korodować, co nie tylko sprawia, że wyglądają nieatrakcyjnie, ale do tego tracą na trwałości. Nic więc dziwnego, że właściciele aut stale szukają nowoczesnych rozwiązań w temacie dbania o wygląd zewnętrzny samochodu.

Ochronna powłoka na karoserii

powłoki ceramiczneNależy na pewno unikać myjni automatycznych przy stacjach benzynowych, bo ich wielkie szczotki powodują mikrozarysowania na aucie. Warto inwestować w woskowanie i polerowanie lakierów. Jednak najkorzystniejszą opcją zawsze będą samochodowe powłoki ceramiczne w Gdańsku. To rodzaj ochronnej powłoki, którą nakłada się przede wszystkim na karoserię auta, ale również można położyć na felgi, czy elementy plastikowe. Powłoka jest niewidoczna, ale skutecznie działa. Najpierw eksperci zajmują się dokładnym czyszczeniem karoserii, eliminują ewentualne zarysowania i uszkodzenia, a następnie nakładają specjalny preparat ceramiczny i zostawiają do wyschnięcia. W zależności od rodzaju powłoki cena może się różnić. Jako że nie jes to tania usługa to wiele salonów auto detailingowych oferuje punktowe nakładanie powłoki na wybrane elementy auta, które najczęściej się niszczą np. na zderzaki i błotniki.

powłoki ceramiczneCo daje taka powłoka? Na pewno karoseria będzie dzięki niej idealnie błyszcząca, a lakier nabierze żywego koloru. Przez to nakładanie powłok jest cenione przez osoby, które chcą sprzedać auto – to wyglądające jak nowe może zostać sprzedane za wyższą kwotę. Druga kwestia to oczywiście zabezpieczenie lakieru przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Od promieniowania słonecznego, deszczu, czy błota lakier może stać się matowy, wyblakły, może pojawić się także korozja. Powłoki ceramiczne temu zapobiegają. Można powiedzieć także, że brud nie trzyma się pojazdu i łatwo się go usuwa, przez co mycie trwa krócej. Zamiast myć auto co dwa tygodnie wystarczy to robić raz na miesiąc. To duża oszczędność czasu i pieniędzy. Dodatkowo piasek, sól drogowa, czy drobne kamyczki odbijające się od opon i uderzające o karoserię mogą spowodować powstanie małych zarysowań. Auto zabezpieczone powłoką ceramiczną będzie przed tym chronione.

Zdecydowanie każdy właściciel samochodu powinien zainwestować w ceramiczne powłoki. Ich cena co prawda jest wysoka, ale zawsze można zabezpieczyć powłokami wybrane elementy. Dzięki powłokom lakier będzie się atrakcyjnie prezentował, a także będzie chroniony przed drobnymi zarysowaniami, czy też matowieniem i blaknięciem.