pasty polerskie samochodowe

Zastosowanie past polerskich

Aby zadbać o trwałość i kolor lakieru wykorzystuje się polerkę maszynową, którą można wykonać samodzielnie w domu, jak i w wielu zakładach lakierniczych. Pozwala ona nie tylko chronić powierzchnie, ale także pozbywać się całkowicie małych zarysowań, które nie osiągnęły jeszcze dużej głębokości.

Pasty polerskie od specjalistów

pasty polerskie samochodoweMowa nie tylko o karoserii samochodowej, ale także lampach i innych plastikowych elementach, które narażone są na blaknięcie oraz liczne uszkodzenia mechaniczne. Można je usunąć w prosty sposób, trzeba tylko wiedzieć jaka pasta polerska nada się do konkretnego zabiegu. Polerowanie jest zabiegiem zazwyczaj wykonywanym przez profesjonalistów w zakładach auto – detailingowych, czy lakierniczych. Nie oznacza to jednak, że nie można polerki wykonać samodzielnie w domu. Wystarczy podstawowa wiedza o rodzajach past polerskich, opinie dotyczące najlepszych marek oraz odrobina świadomości jak taki zabieg powinien wyglądać. Najlepsze wydajne pasty polerskie samochodowe są dostępne w specjalistycznych sklepach posiadających w swojej ofercie tylko sprawdzone produkty. Na miejscu zawsze znajduje się wykwalifikowany sprzedawca, który pomoże początkującym dopasować pastę do typu lakieru oraz głębokości uszkodzeń. Jest to kluczowe, by pasta nie była zbyt ziarnista i nie uszkodziła powierzchni pojazdu.

pasty polerskie samochodoweW przypadku kiedy ma się wątpliwości co do swoich zdolności obsługi sprzętów ciężkich zdecydowanie lepiej postawić na polerkę ręczną. Wymaga większego nakładu pracy, jednak pozwala otrzymać równie dobry efekt, co przy polerce mechanicznej. W obu przypadkach efekt jest zdecydowanie lepszy, kiedy pozostałości pasty zetrze się ściereczką z mikrofibry. Uzyska się tak zwany efekt lustra, który będzie przyciągał wzrok. Poza samym wyborem pasty liczy się także wykorzystany sprzęt – pad oraz maszyna. Jej moc decyduje o efekcie końcowym, jednak zbyt duża może spalić pastę i zniszczyć lakier. Dlatego podejmując się wykonywania polerki samodzielnie należy mieć pojęcie o tym czego się podejmuje. Wydajne pasty polerskie są tylko jednym z czynników wpływających na prezentowanie się pojazdu. Mają jednak korzystny wpływ na lakier oraz całą karoserię chroniąc ją przed kolejnymi uszkodzeniami, jednocześnie usuwając te, które już się na niej znajdują.

Bez względu na wybrany typ polerki – ręczna czy mechaniczna – można znaleźć świetne pasty 3 w 1 odżywiające kolor, a jednocześnie nakładające także delikatną warstwę wosku, który zapobiega powstawaniu dużych zabrudzeń. Wykonując polerkę domową należy być bardzo ostrożnym, by zamiast odrestaurować samochód nie doprowadzić do kolejnych zniszczeń.