Wypożyczalnia samochodów i samochód z OC sprawcy

Jako kierowca powinniśmy zachowywać wszelką uwagę, aby nie spowodować żadnego wypadku zagrażającemu czyjemuś zdrowiu czy mieniu, ponieważ nawet najmniejsze kolizje mogą ciągnąć za sobą nieodwracalne konsekwencje. Pędzący samochód, nawet przy ograniczeniu prędkości w mieście, może stanowić nie lada problem dla przechodzącego pieszego przez pasy, jeśli tylko na chwilę stracą czujność.

Wypożyczalnia samochodów nam pomoże

wypożyczalnia samochodów w trójmieścieWiele jest też wypadków chociażby w Trójmieście, w których dochodzi do zderzenia dwójki samochodów, które ulegają poważnemu zniszczeniu. Nie są one dalej zdatne do użytku, jednak nadal trzeba korzystać z jakiegoś środka transportu, gdzie może być on niezbędny danej osobie do dojeżdżaniu do pracy. Warto więc znać swoje prawa i możliwości ubezpieczenia, z których powinniśmy korzystać w takim momencie. Po pierwsze, jeśli jesteśmy ofiarą wypadku, np. w Gdańsku, w którym nasze auto zostało znacząco zniszczone i nie możliwe do dalszego użytku w najbliższym czasie, przysługuje nam samochód z OC sprawcy. I to nie tylko w przypadku użyteczności auta w celach firmowych, ale także do spraw indywidualnych powinien być taki samochód wypożyczony. To wszystko dzięki rozporządzeniu Sądu Najwyższego, który ustanowił, że ofiara może domagać się zwrotu kosztów za wynajem samochodów, bez względu na cel jego wykorzystania. Nie wszystkim przedsiębiorstwom się to spodobało i często wypożyczalnia samochodów w trójmieście stara się ukrywać ten fakt przez klientami, gdzie w Trójmieście zazwyczaj reklamuje się zwrot za auta w celach firmowych, a nie osobistych. Trzeba wiedzieć, że ofiara wypadku nie ma obowiązku informować ubezpieczyciela o podejmowaniu takiej akcji, a może postawić go na końcu przed faktem dokonanym. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że korzystanie z tej oferty po kolizji ma swoje ograniczenia czasowe, które należy przestrzegać jeśli zależy nam na otrzymaniu pieniędzy z powrotem. Wypożyczalnia samochodów osobowych powinna nam udostępnić auto na czas naprawy naszego zniszczonego modelu, lub jeśli doszło do poważniejszych uszkodzeń, do czasu uzyskania odszkodowania, albo zakupu nowego pojazdu.

W Trójmieście jest wiele firm zajmujących się takimi rzeczami, jednak niektóre z nich mogą załatwić sprawy z naszym ubezpieczycielem bez naszej dodatkowej ingerencji. Warto więc dobrać odpowiednie przedsiębiorstwo z doświadczeniem, które doskonale poradzi sobie z otrzymaniem zwrotu gotówki. Dobrze jest znać swoje prawa w takich momentach, szczególnie jeśli nasza codzienna egzystencja jest zależna w dużym stopniu od dodatkowego środka komunikacji.