Wynajem aut – od czego zależy cena?

Wynajem samochodów to coś, z czego nie mamy ochoty korzystać, jednak często nie mamy innej opcji. Auto zastępcze potrzebne jest nam wtedy, kiedy nasz samochód jest w naprawie, kiedy jesteśmy w innym mieście i nie przyjechaliśmy tam autem, czy też żeby przewieźć pracowników na szkolenie.

Wynajem aut i okres użytkowania auta

wynajem aut Zazwyczaj nie chcemy wydawać zbyt wiele na wypożyczenie samochodu. Czy zawsze uda się nam zorganizować tani wynajem aut w Tarnowie? To zależy od tego z jakiej usługi skorzystamy. Na pewno cena zależy od rodzaju wynajmowanego samochodu. Zazwyczaj im większe auto tym będzie ono droższe. Małe miejskie samochodziki dostaniemy już za kilkadziesiąt złotych za dobę, natomiast duże samochody dostawcze to koszt nawet kilkuset złotych. Często tez samochody różnią się standardem. Za te najbardziej luksusowe trzeba będzie zapłacić więcej, jak za te ze standardowym wyposażeniem. Cena uzależniona jest także od czasu trwania wynajmu. Wynajem na krótki okres, czyli ten najczęściej wybierany, jest niestety najdroższy. Na im dłuższy czas bierzemy samochód tym na korzystniejszą ofertę cenową możemy liczyć. Różnica pojawia się przy wynajmie średnioterminowym i długoterminowym. Wtedy cena potrafi spaść nawet o połowę, od ceny wynajmu za jeden dzień.

wynajem aut Cena wynajmu może być także uzależniona od tego, co będzie znajdowało się w dodatkowym wyposażeniu pojazdu. Może to być coś montowanego na stałe, na przykład klimatyzacja, sprzęt grający, jak również coś przenośnego, na przykład bagażnik samochodowy, fotelik dla dziecka czy uchwyt do przewożenia roweru. Za takie dodatki można zapłacić od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych więcej do wynajmu. Cena wynajmu może być uzależniona od tego, czy wynajmującym jest klient prywatny czy firma. Dla firm często są przygotowane zniżki, bo wypożyczalnia liczy na to, że uda im się nawiązać długotrwałą współpracą. Dobre wypożyczalnie oferują także dodatkowe usługi przy wynajmie samochodów. Może to być dostarczenie samochodu pod wskazany adres, czy też pozostawienie go w innym oddziale wypożyczalni niż samochód był zabierany. Coraz więcej wypożyczalni posiada kilka oddziałów, co ułatwia wypożyczenie auta, jednak czasem trzeba za możliwość pozostawienia jego gdzieś indziej dopłacić. Jak widać ceny za wynajem samochodu osobowych są bardzo zróżnicowane.

Zależą od modelu i wyposażenia samochodu, okresu wynajmu, dodatkowych sprzętów w aucie, tego czy auto wypożycza osoba prywatna czy przedsiębiorstwo, jak również od tego skąd odbierany i gdzie odprowadzany będzie samochód.