używane ciągniki siodłowe

Używane ciągniki jak nowe

Ciągnik siodłowy przeznaczony jest do ciągnięcia maszyn, które nie posiadają własnego napędu. Głównie chodzi o różnego rodzaju naczepy podczepiane pod siodło i transportowane do innego miejsca. Dzięki odpowiedniej konstrukcji naczepa nie jest ściśle przymocowana do ciągnika, może ona sama dopasowywać promień skrętu w zależności od skrętności.

Zakup dobrego ciągnika siodłowego

używane ciągniki siodłoweWłaśnie dzięki takiej specyfikacji wykorzystuje się je znacznie częściej w transporcie, niż zwykłe samochody ciężarowe. Dlatego podczas poszukiwań nowego ciągnika siodłowego do firmy transportowej należy dokładnie sprawdzić jego stan mechaniczny oraz możliwości. Firmy spedycyjne, zarówno krajowe jak i międzynarodowe, ze względu na dużą eksploatację często muszą inwestować sporo pieniędzy w utrzymanie samochodów oraz ich wymianę. Starają się dopierać tak producentów maszyn, by mogli cieszyć się jak najdłużej ze sprawnego pojazdu. Spośród wielu ofert, warto skupić uwagę na ciągnikach używanych, które coraz częściej zostają sprowadzone do naszego kraju z użytku zagranicznego. Tam firmy znacznie częściej pozwalają sobie na wymianę samochodów ze względu na inne warunki leasingowe. Sprzedawcy wybierają tylko takie egzemplarze, które nadają się do dalszego użytku, a stan techniczny pozwala na przewiezienie ich do kraju.

używane ciągniki siodłoweW Polsce najczęściej jest używany ciągnik siodłowy man. Firma ta zyskała swoją popularność już w latach 90. kiedy zaczęła przejmować innych producentów i powiększała swój asortyment. Używane ciągniki tej firmy posiadają wiele zalet. Są między innymi już sprawdzonymi samochodami na wielu trasach, wiadomo co było poddawane naprawie, a które części za jakiś czas będą musiały zostać wymienione. Producenci sprzedający używane ciągniki siodłowe dopasowują zestawy według indywidualnych potrzeb swoich klientów. Coraz częściej są one wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, klimatyzację, czy inne technologie znacznie ułatwiające pracę. Uniwersalizm ciągnika pozwala podłączyć każdy typ naczepy i wygodnie go użytkować, a hamulce bez względu na załadowany ciężar zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy. Używane ciągniki siodłowe to rozwiązanie głównie dla początkujących firm, które nie stać jeszcze na nowe egzemplarze.

Są one jednak równie skuteczne, co solidnie wykonane, dzięki czemu silniki mogą przejechać setki tysięcy kilometrów. Zwłaszcza jeśli chodzi o markę MAN, która jest przodownikiem wśród producentów silników, ponieważ zajmuje się tym już od setek lat. A w branży motoryzacyjnej kiedy mowa o komforcie i bezpieczeństwie, doświadczenie ma duże znaczenie.