Turbosprężarka regeneracja – czy warto?

 Gdy posiadamy samochód z silnikiem z turbodoładowanie prędzej czy później staniemy przed wyborem co zrobić z uszkodzoną, wyeksploatowaną turbosprężarką. Turbosprężarka się zużywa, mimo dbania o nią, wymieniania filtrów powietrza, terminowych przeglądów to każda część które jest w ruchy i na którą działają duże siły się zniszczy. W turbosprężarce najbardziej narodzoną na zniszczenia są łopatki wirnika, ale nie tylko.

Regeneracja turbin – co o nich wiedzieć?

turbinaJest wiele powodów niepoprawnego działania turbosprężarki, najbardziej ekstremalne przypadki są wtedy gdy do turbina „coś” wpadnie. W takim przypadku zniszczenia są naprawdę duże, ale nawet jeśli będzie ona cały czas hermetyczna to siły działające na łopatki meczą materiał, który podlega procesowi stopniowej degradacji. Gdy taki efekt nastąpi, należny jak najszybciej naprawić ten element. Jeśli uszkodzenie turbosprężarki zostanie zignorowane, może nastąpić uszkodzenie pozostałym elementów w samochodzie, takich jak przewody paliwowe, które również są bardzo kosztowne w naprawie. Z tego powodu należy się natychmiastowo zdecydować na naprawę turbosprężarki.
turbosprężarkaAktualnie popularne są dwa podejścia, choć jest jeszcze trzecie dostępne, ale nie polecane przez użytkowników oraz mechaników. Niektórzy chcąc uniknąć większych kosztów, decydują się na zakup używanej części niewiadomego pochodzenia. To rozwiązanie jest odradzane przez większość osób, ponieważ nie znana jest jakość zakupionej turbosprężarki. Nie znamy jej przebiegu, historii oraz nie dostanie się na nią gwarancji. Pozostają dwa inne, lepsze rozwiązania bardziej popularne, jest to regeneracja turbosprężarki lub wymiana na całkowicie nową część. Turbosprężarka regeneracja to ciekawa usługa, polega na wymianie zepsutych lub zniszczonych podzespołów samej turbosprężarki. Jest ona tańsza od zakupu nowej, a jeśli zakład regeneracji korzysta z markowych podzespołów daję porównywalną jakość. W takiej usłudze wymieniane są uszkodzone wnętrzności turbiny. Jest to tańsze rozwiązanie ponieważ nie wymienia jest obudowa, oraz części które nie zostały zniszczone. Profesjonalny serwis regeneracji turbosprężarki na pewno udzieli gwarancji, a korzystanie z markowych podzespołów gwarantuje długoletnią pracę urządzenia. Ostatnim rozwiązanie to zakup nowej części, tu również mamy gwarancję, jednak cena będzie znacznie większa.

Podsumowując, można stwierdzić, że warto skorzystać z regeneracji turbosprężarki. Ma ona na pewno więcej zalet niż wad, a profesjonalny zakład na taką usług da niezbędną gwarancję. Regeneracja jest idealnym rozwiązaniem dla mniej zamożnych posiadaczy aut, ale również dla osób, które nie chcą przepłacać.