tarcze dba

Tarcze hamulcowe dedykowane do samochodów sportowych

Bezpieczeństwo podczas rajdów samochodowych jest sprawą najistotniejszą. Każdy samochód musi być dostosowany do panujących warunków na drodze oraz posiadać właściwą konstrukcję pozwalającą mu wyjść bez szwanku z wypadków, które na torach zdarzają się bardzo często. Istotne są również wszystkie komponenty układu hamulcowego wpływające na możliwość wyhamowania w niebezpiecznych sytuacjach.

Tarcze znanej marki

tarcze dbaDlatego samochody sportowe są modyfikowane przez właścicieli, aby spełniały normy wyścigowe, a jednocześnie dbały o ich bezpieczeństwo. W przypadku hamulców tarczowych zawsze trzeba wybierać modele o zwiększonej trwałości na ścieranie oraz wykonane z najwyższej jakości materiałów. Wśród rajdowców podczas wymiany tradycyjnych elementów na te lepsze najczęściej wybierane są tarcze dba. Dzięki unikalnemu procesowi produkcji są one zdecydowanie bardziej odporne na temperaturę. Nie ulegają deformacji, ani nie pękają pod wpływem ciepła. Jest to ich dużą zaletą, ponieważ na wymagających trasach kierowcy często zmuszeni są do ciągłego używania hamulca, który przy dużych prędkościach bardzo szybko się nagrzewa. Tarcze australijskiego producenta dostępne są w kilku wersjach: nacinanej oraz wierconej na centralnych elementach mocujących. DBA dokłada wszelkich starań, by udostępnić na rynku rozwiązania dedykowane dla najbardziej wymagających klientów.

tarcze dbaProdukty zawsze są najwyższej jakości, a ich celem jest osiągnięcie możliwie największego stopnia wyhamowania zużywając jak najmniej tarcze oraz klocki. Intensywne użytkowania zwykłych części doprowadza do ich awarii oraz konieczności wymiany. Inwestując w tarcze DBA można sprawdzać najwyższe osiągi samochodu bez obawy o swoje życie. Każdy kierowca rajdowy na pewno kojarzy tę markę i może się wypowiedzieć o działaniu jej produktów. W ofertach sklepów internetowych często można znaleźć komplet w okazyjnej cenie, na co dzień jednak są to produkty pochodzące z najwyższej półki. Mimo wszystko na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać, zwłaszcza gdy osiąga się duże prędkości w niepewnych warunkach. Samochody sportowe poprzez swoją specyfikację potrzebują mocniejszych komponentów gwarantujących bezpieczeństwo.

Wymiana elementów układu hamulcowego jest podstawową czynnością przy tak intensywnej eksploatacji. Warto zdecydować się na trwalsze tarcze, które odporne na temperaturę mniej się zużywają, a także nie ścierają tak klocków. Tylko odpowiednio dobrane części składowe są gwarancją, że w przypadku nagłego wypadku jest szansa na zatrzymanie pojazdu.