Tapicerka samochodowa – jak czyścić?

Tapicerka samochodowa jest tym we wnętrzu auta, co karoseria na zewnątrz. Odpowiada w największym stopniu za jego wygląd. Jeśli lakier jest porysowany, blacha wgnieciona czy przeżarta przez rdzę to choćby samochód był idealnie sprawny to nie będzie się wydawał atrakcyjny.

Etapy czyszczenia tapicerki

pranie tapicerkiPodobnie jest z tapicerką. Nawet ta skórzana może być bardzo nieatrakcyjna, jeśli nie będzie się o nią dbało. Również warto zaznaczyć, że nawet jak fotele w aucie nie mają widocznych zabrudzeń to nie znaczy, że ich nie ma. Wszystko się kurzy, a brud wnika we włókna tapicerki przez co kolory wydają się być jakby przykurzone. Dlatego też okresowo warto jest zabrać się za pranie tapicerki w Szczecinie. Od czego zacząć? Na pewno zarówno w wersji domowej jak i profesjonalnej sprzątanie zaczyna się od odkurzania. Najlepsze są odkurzacze o dużej mocy, które mają wymienne końcówki. Dzięki temu nawet brud który wniknął głęboko lub jest ciężki np. zaschnięte błoto, zostanie wciągnięte przez rurę. Szeroka końcówka nadaje się do ogólnego odkurzania foteli i podłogi pod dywanikami natomiast węższa będzie idealna do przestrzeni między fotelami czy we wgłębieniach między siedziskiem, a oparciem.

czyszczenie tapicerkiPo odkurzaniu można zabrać się za pranie tapicerki w Szczecinie. Jeśli chodzi tylko o jej odświeżenie, to można do tego wykorzystać odkurzacz piorący, czyli taki wykorzystujący wodę. Nadaje się on do wykładzin i dywanów, ale i przy tapicerce się sprawdzi. Dzięki temu tapicerka będzie czysta i odświeżona. Silny odkurzacz sprawdzi się także w przypadku stosowania aktywnej piany wnikającej w głąb włókna, proszków czyszczących, czy podobnych specyfików. Wtedy zostawia się je na określony czas a potem całość trzeba odkurzyć, żeby środek czyszczący razem z zabrudzeniem został wciągnięty przez odkurzacz. W przypadku pojedynczych plam można stosować różne metody. Nawet gorąca woda często sprawdzi się w przypadku plam, szczególnie tych świeżych. Przy tłustych plamach dobra będzie benzyna. Jej zapach nie jest przyjemny, ale szybko ulatuje. W sprzedaży znajdują się także specjalne środki odplamiające zarówno do zastosowania ogólnego, jak i do określonego rodzaju plam np. tłustych. Taki specyfik jest polecany, kiedy domowe metody nie działają, a zabrudzenie jest poważne lub bardzo stare.

Pranie tapicerki można powierzyć także specjalista. Koszt takiej usługi mieści się w granicach stu pięćdziesięciu do dwustu złotych. Przy wyborze prania z odkażaniem i ozonowaniem lub opcji auto detailing cena może być wyższa o kilkadziesiąt złotych.