furniture clinic

Skuteczność produktów Furniture Clinic

Któż z nas nie lubi jeździć codziennie do pracy czystym, pachnącym i zadbanym samochodem? No właśnie – każdy. Nie ma jednak nic za darmo… Nawet piękny pojazd prosto z salonu już po kilku miesiącach użytkowania może się przemienić w jeżdżący postrach wszystkich miłośników czystości, jeśli jego nowy właściciel nie będzie umiał po prostu odpowiednio o niego zadbać.

Furniture Clinic do tapicerki

 furniture clinicDla prawdziwych miłośników motoryzacji nie ma przecież nic gorszego niż luksusowy wóz ze skórzanymi fotelami, które lepią się aż od brudu, dlatego każdy właściciel takiego samochodu powinien ze szczególną starannością dbać o jego wnętrze. Skórzana tapicerka wymaga zastosowania specjalnych środków czyszczących i konserwujących ten naturalny materiał – produkty Furniture Clinic nadają się do tego idealnie, producent zadbał bowiem o to, żeby jego środki spełniały najwyższe standardy. W asortymencie można znaleźć między innymi środki czyszczące, które nadają skórzanym powierzchniom blasku, odżywiając je i konserwując na przyszłość. Leather Protection Cream to doskonała kombinacja naturalnych olejów i wosków, dzięki którym skóra jest chroniona przed wysychaniem i pęknięciami, a także złuszczaniem wywoływanym różnymi czynnikami zewnętrznymi.

 furniture clinicŚrodek pielęgnujący tworzy na powierzchni tapicerki warstwę ochronną, która zabezpiecza ją przed oddziaływaniem promieni słonecznych oraz przed różnymi źródłami ciepła, dzięki czemu skóra nie przesusza się i na długo zachowuje swoją barwę. Ponadto, zastosowanie kremu ochronnego stwarza barierę ochronną na powierzchni skóry, chroniąc ją przed zabrudzeniami, jakie mogą pojawić się na niej każdego dnia. Pośród produktów Furniture Clinic odnaleźć można także zestaw do pielęgnacji skórzanej kierownicy – w skład zestawu wchodzi zmywacz, barwnik, lakier wykończeniowy oraz dwie gąbki umożliwiające aplikację środków konserwujących. Ponieważ kierownica jest mocno eksploatowana podczas każdej jazdy samochodem, narażona jest na szybkie zużycie oraz liczne zabrudzenia – chcąc nie chcąc, dłonie pocą się podczas prowadzenia pojazdu, pozostawiając brud na powierzchni trzymanej kierownicy.

Z pomocą środków można złuszczyć nieco wierzchnią warstwę farby, którą jest ona pokryta, by następnie nanieść na nią świeży barwnik i wykończyć lakierem. Dzięki takiemu zabiegowi skórzana kierownica dosłownie zyskuje „drugiego życia”, natomiast jeśli także tapicerka potrzebuje solidnej renowacji, warto zaopatrzyć się w specjalny balsam, który już po pierwszej aplikacji odświeży skórę i nada jej nowego blasku.