kamera do samochodu

Przydatne akcesoria samochodowe – kamera, GPS, czujniki

Nowoczesne samochody są wyposażone w wiele udogodnień, dzięki którym jazda staje się bezpieczniejsza i przyjemniejsza. Muzyka puszczana z płyt CD umili długą podróż, stała klimatyzacja sprawi, że zawsze w aucie będzie pożądana temperatura i nie trzeba co chwila zmieniać ustawień nawiewu, za to składane lusterka sprawią, że nie trzeba się martwić o to, że na parkingu ktoś nam je zarysuje podczas wyjeżdżania. Warto jednak zdawać się nie tylko na wbudowane udogodnienia w aucie, ale także na dodatkowe akcesoria samochodowe.

Niedroga kamera samochodowa

 kamera do samochodu Wypadki drogowe mogą przydarzyć się nawet doświadczonym kierowcom, którzy radzą sobie z jazdą w najtrudniejszych warunkach. Niestety, to że my jedziemy zgodnie z przepisami nie oznacza, że inni też się do nich stosują. Zdarzają się wymuszenia pierwszeństwa, przejechania na czerwonym świetle, czy ktoś nie zapanuje nad autem na śliskiej drodze. Nie zawsze jednak walka o odszkodowanie jest prosta. Jeśli nie ma świadków zdarzenia to sprawca może sugerować że wypadek był naszą winą przez co nie będziemy mogli uzyskać od niego odszkodowania i naprawić swojego samochodu. Inwestując jednak w taki sprzęt jak sprawdzona kamera do samochodu w dobrej cenie można łatwo udowodnić winę drugiego kierowcy. Na nagraniu widać jakie były warunki na drodze, jak przebiegał wypadek i jak kierowcy zachowywali się po nim. Dobra kamera nie musi być droga, a może wiele spraw ułatwić.

 kamera do samochodu Druga przydana rzecz to nawigacja drogowa GPS. Dzięki niej łatwiej jest się poruszać po nieznanym terenie. Często nowe telefony mają też wbudowaną nawigację, ale używając jej można szybko doprowadzić do rozładowania się smartphone’a. GPS może mieć nie tylko opcję pokazania trasy najkrótszej i najszybciej, ale też pokaże gdzie są korki. Warto zainwestować także w czujniki parkowania i kamery cofania. Dzięki nim łatwo można manewrować autem na parkingu i wcisnąć się nawet w najmniejsze przestrzenie między autami. Jeśli auto będzie za blisko to czujniki będą pikać. Z kolei kamera cofania pokaże nam nie tylko to co znajduje się za samochodem, ale także łuk jaki zamierzamy wykonać autem, przez co zobaczymy czy dobrze jedziemy. Czujniki można montować zarówno z przodu i z tyłu auta, jak i po bokach.

Z pewnością warto zainwestować w takie akcesoria jak kamera samochodowa, nawigacja GPS, czy czujniki parkowania. Dzięki nim można bezpiecznie manewrować autem na parkingu, zapisywać nagrania ze zdarzeń drogowych, jak i poruszać się po nieznanych miastach bez mapy. Takie akcesoria nie kosztują wiele, a znacząco wpływają na komfort jazdy.