Słupek drogowy

Parkingowy słupek drogowy

W sporych miejscowościach i w dużych miastach znalezienie miejsca parkingowego bardzo często jest niezwykle trudne. Bywa, że pod blokami mieszkalnymi, ktoś zajmuje miejsce, które nie jest dla niego przeznaczone. Wiele osób bywa zdenerwowanych, ponieważ nie może zostawić auta pod swoim mieszkaniem, a czas przeznaczony na szukanie innego wolnego miejsca znacznie się przedłuża. W jaki sposób najlepiej radzić sobie z takimi problemami?

Różne typy słupków drogowych

Słupek drogowy Nie zawsze istnieje możliwość wykupienia garażu. W takich sytuacjach pomóc może słupek drogowy, dzięki któremu zablokujemy wjazd niepowołanej osobie. Słupki wykorzystywane są do uniemożliwiania wjazdu w garażach podziemnych, przy indywidualnych miejscach parkingowych, ale też dla parkingów publicznych. Czasami zdarza się, że jakiś obszar miejski jest wyłączony z ruchu. Wtedy słupki będą niezbędne. Wyróżniamy kilka rodzajów słupków. Pierwszy z nich to słupki stałe antytaranowe. Ich średnica nie przekracza 250 milimetrów. Zazwyczaj przydają się do odgradzania miejsc, w których parkowanie nie jest dozwolone permanentnie. Istnieją też słupki podziemne ręczne wysuwane. Są niezbędne przy blokowaniu wjazdów na place, deptaki miejskie, czy ulice wyłączone z ruchu. Słupki te są rozwiązaniem wygodniejszym od szlabanów, ponieważ umożliwiają przejazd rowerów i poruszanie się pieszo. Wyróżniamy też słupki automatyczne, zasilane energią 24V. Jest to słupek wykorzystywany najczęściej przy indywidualnych parkingach i sterowany za pomocą pilota.

Słupek drogowyIstnieją też słupki automatyczne podziemne. Również steruje się nimi za pomocą pilota. Słupki te mogą chować i wysuwać się automatycznie. Przy parkingach użytkowanych przez kilka samochodów, gdzie potrzebne jest wykorzystanie solidnych rozwiązań, można zastosować słupki parkingowe naziemne, pełniące dodatkowo rolę progu zwalniającego. Wszystkie blokady niesterowane za pomocą pilota, są zamykane na kłódkę i klucz. Jak wybrać odpowiednią blokadę? Pamiętajmy, żeby nasze słupki były niezwykle wytrzymałe. Mogą padać próbom wandalizmu, dlatego podczas wyboru, sprawdzajmy, czy słupki wykonane są z najwyższej jakości materiałów i tworzone z dbałością o szczegóły. Jeżeli zależy nam na jakości, możemy zdecydować się na ofertę producentów z wieloletnim doświadczeniem. W sieci znajdziemy liczne oferty różnorodnych słupków. Sprawdzajmy, czy posiadają niezbędne certyfikaty.

Ostatnią kwestią jest wybór koloru. Najlepiej, żeby nasze słupki rzucały się w oczy z daleka, by nie spowodowały uszkodzeń samochodów podejmujących próby wjazdu na zajmowane przez nas miejsce. Zawsze można poprosić firmę o wykonanie indywidualnego zamówienia. Kiedy już nabędziemy słupki, można skorzystać z usługi profesjonalnego montażu lub wykonać go samodzielnie po zapoznaniu się z instrukcją.