Oferta hurtowni akumulatorów

Regularna eksploatacja samochodu osobowego może doprowadzić do tego, że pewne części zaczną niszczeć lub mogą stracić swoje właściwości. Wówczas nadchodzi konieczność ich wymiany. Tak może być na przykład w przypadku akumulatorów samochodowych. Jeśli chcemy zakupić nowy akumulator, najlepiej jest wybrać się do hurtowni, gdzie części te dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Hurtownia z różnymi akumulatorami

hurtownia akumulatorówJaką zatem ofertę prezentują sprawdzone wrocławskie hurtownie akumulatorów? Znajdziemy w nich kilka rodzajów tych urządzeń – kwasowo-ołowiowe, żelowe oraz AGM. Możemy kupić także akumulatory EFB, chociaż są one mniej popularne. Czym charakteryzują się poszczególne urządzenia? Najczęściej kupowane są te kwasowo-ołowiowe, są to akumulatory tradycyjne, ponieważ znamy je i korzystamy z nich od 1859 roku, a więc przeszło 150 lat. I nadal mimo pojawiania się nowych technologii to właśnie akumulatory kwasowo-ołowiowe są niezastąpione i nic nie wskazuje na to, abyśmy niedługo mieli przestać z nich korzystać. Ich budowa oparta jest na ołowiu, tlenku ołowiu oraz płynnym elektrolicie – jego rolę spełnia roztwór kwasu siarkowego odpowiednio rozpuszczony w wodzie. Hurtownia akumulatorów z Wrocławia oferuje akumulatory kwasowo-ołowiowe po naprawdę atrakcyjnej cenie, jest to najniższa cena spośród tego typu części. Ale równocześnie wcale nie oznacza to, że niska cena to niska jakość, jest wręcz przeciwnie.

hurtownia akumulatorówAkumulatory kwasowo-ołowiowe charakteryzują się bardzo dobrą odpornością na rozładowania oraz wysoką trwałością. Bez wątpienia jest to zatem dobry wybór. Jeśli chodzi o akumulatory żelowe, tutaj po prostu elektrolit czyli kwas siarkowy wymieszano z krzemionką i w ten sposób powstaje specjalny żel, dzięki czemu elektrolit jest unieruchomiony. To sprawia, że akumulator taki może być ustawiany w różny sposób, nawet do góry nogami, ponieważ nie ma to negatywnego wpływu na elektrolit. Zaletą jest też to, że skoro elektrolit nie jest płynem, to nie paruje, zatem nie musimy go uzupełniać ani też martwić się jego wyciekiem, bo takie sytuacje są praktycznie niemożliwe. Niestety taki akumulator nie potrafi dostarczyć wysokiej mocy w niskiej temperaturze, dlatego nie w każdej sytuacji dobrze się sprawdza.

Konkludując, oferta wrocławskich hurtowni akumulatorów jest naprawdę szeroka, wśród asortymentu znajdziemy produkty w różnych cenach. I tak najbardziej popularne nadal są akumulatory kwasowo-ołowiowe, które wykorzystywane są w motoryzacji już od dobrych 150 lat i nic nie wskazuje na to, aby coś się w tej kwestii zmieniło.