Najpopularniejsze kierunki busów

Jeszcze kilka lat temu najpopularniejszymi kierunkami w których Polacy wyjeżdżali za pracą były Niemcy oraz wielka Brytania. Od kilku lat to się jednak stale zmienia. Obecnie najpopularniejszym kierunkiem w tzw turystyce ekonomicznej są Belgia oraz Holandia.

Busy do Niemiec to już przeżytek

busPotwierdzają to zwłaszcza osoby zajmujące się organizacją przewozu tych osób za granicę czy wynajmem np busów do Niemiec: ,,To prawda, że kierunki podróży w celach zarobkowych od kilku lat systematycznie ulegają zmianie. Jeszcze kilka lat temu busy do Niemiec i odwrotnie jeździły właściwie każdego dnia teraz taki przewóz organizujemy może z dwa – trzy razy w tygodniu. Zdecydowanie większym zainteresowaniem cieszą się za to busy z Belgii do Polski i z powrotem oraz do Holandii – kiedyś taki przewóz mieliśmy może jeden maksymalnie dwa tygodniowo – obecnie nawet trzy czy cztery.” – przyznaje jeden z właścicieli firmy transportowej z województwa Pomorskiego. Jak pokazują badania Belgia i Holandia cieszy się dużym zainteresowanie nie tylko wśród osób po raz pierwszy wyjeżdżających za granicę. Jest również cała rzesza osób, która dotychczas pracowała w Niemczech lub Wielkiej Brytanii – ,,Od dziesięciu lat pracuję za granicą, przez siedem pracowałem w Niemczech, jednakże trzy lata temu podjąłem decyzję o znalezieniu pracy w Holandii. Od znajomych wiedziałem jakie można zarobić tam pieniądze, i że nie ma problemu ze znalezieniem pracy. Postanowiłem spróbować i tak już zostałem.

Holandia jest dalej, jednakże praca którą wykonuje i zarobki są lepsze niż w Niemczech – tam rynek dla Polaków już się trochę zepsuł – nie jesteśmy już tak tak chętnie widziani jak kiedyś.” – przyznaje trzydziestosiedmioletni mężczyzna pracujący wyłącznie za granicą.