Najdłuższa prosta droga na świecie

Jazda przez pustynię może być dość nudna. Po obejrzeniu kilku dużych wydm wydaje się, że widziało się już je wszystkie. Do tego brak roślinności, malowniczych zabytków, czegokolwiek, co nie jest piaskiem i upałem… Nic dziwnego, że mieszkańcy Arabii Saudyjskiej zbudowali drogę, która pozwoli maksymalnie szybko przebyć tak nudną trasę, tyle że… sama droga jest równie, lub jeszcze bardziej nudna.

Mowa o drodze Highway 10, ciągnącej się od Haradh do granicy kraju, której prosty odcinek to 162 mile – lub niecałe 261 km asfaltu. Droga jest zupełnie prosta, nie ma na niej ani śladu zakrętu, dlatego, biorąc pod uwagę, że otoczenie również nie jest szczególnie fascynujące, można z powodzeniem założyć, że podróż będzie dość nudna i, cóż, liniowa.

Choć może, dla niektórych mieszkańców Arabii Saudyjskiej, taka droga to całkiem dobre rozwiązanie: szybki samochód, z rodzaju tych, o których szary obywatel nawet nie pomyśli, gaz do dechy i do przodu. Zamiast przez kilka godzi, można jechać przez godzinę lub półtorej.

Highway 10, Arabia Saudyjskaźródło grafiki