Lakiernik, samochody używane i sprawdzanie auta przed zakupem

Każdy z nas wie, że samochód jeśli nie jest prosto z salonu to wymaga sprawdzenia. Nie można zawsze ufać sprzedawcom, którzy zawsze będą mówić, że to auto jest cudowne, zadbany, bezwypadkowe, i ogólnie najlepsze.

Nie potrzebuję nawet lakiernika

lakiernik z białegostokuOd nas zależy to, czy wszystko sprawdzimy i czy nie kupimy byle czego. Dlatego też kiedy zaczęłam przeglądać samochody używane to wiedziałam, ze na pewno jak już jakiś sobie upatrzę, to pojadę z nim na przegląd, żeby specjalista mi powiedziałam, czy faktycznie jego stan techniczny jest taki jak mówił mi sprzedawca. Koło mnie jest auto serwis w Białymstoku który wykonuje takich przeglądów i wyceny, więc też będę się wiedziała jak mogę się targować. To na pewno mi pomoże przy zakupie. Na szczęście mój upatrzony samochód był w bardzo dobrym stanie. Mechanik powiedział mi, ze sprzedający zamontował nawet nowe części ford, a konkretnie tarcze i klocki hamulcowe. Dzięki temu przynajmniej coś jest nowego i nie muszę się martwić o hamulce. Jedyne co było do zrobienia to auto klimatyzacja, bo nie było ostatnio z nią nic robione. Do tego jedna z lampek prawie się przepaliła i akumulator będzie się nadawał pewnie do wymiany jak nie w tym to w przyszłym roku. To jednak nie jest akurat duży zakup. Najważniejsze dla mnie było, że silnik działa sprawnie, skrzynia biegów też, i ogólnie cała mechanika jest w porządku. Nawet lakiernik Białystok nie jest potrzebny. Samochód również nie był powypadkowy, więc nie powinien sprawiać teraz problemów.

Cieszę się jednak, że pojechałam na auto serwis i sprawdziłam cały samochód. Teraz przynajmniej jestem spokojniejsza i wiem, że jeżdżę bardzo dobrym samochodem, anie takim który się może zaraz rozsypać.