tapicer samochodowy

Jakie prace wykonuje tapicer?

Tapicer, jak sama nazwa wskazuje, to specjalista odnośnie wykonywania tapicerowanych elementów. Jednak większość osób kojarzy go tylko jako osobę od robienia obicia na kanapy i fotele, a przecież są także tapicerzy samochodowi, motocyklowi, a nawet lotniczy. Czym zatem współcześnie zajmuje się tapicer?

Wymiana materiału przez tapicera

tapicer samochodowy Jakie usługi są najczęściej zamawiane przez inwestorów? Na pewno wygląd mebli w domu ma znaczenie. Tapicerowane są nie tylko zestawy wypoczynkowe do salonu, ale także fotele biurowe, jadalniane, czy niektóre łóżka. Tapicer może wykonać tapicerkę na wymiar, na indywidualne zamówienie. To opcja dla osób które np. mają nowe łóżko, ale chcą mieć do niego tapicerowany zagłówek albo mają fotel i chcą mieć pasującą pufę do kompletu, a sklep meblowy jej nie oferuje. Tapicer poddaje renowacji też stare meble. Mało kto chciałby zrezygnować z niezwykle wygodnego fotela tylko dlatego, że tapicerka straciła swój kolor. Również wiele osób nie chce wyrzucać mebli po dziadkach tylko poddaje je renowacji. Maluje, szlifuje, a także wymienia tapicerkę. Wtedy meble odzyskają dawny blask. Wiele pracy będzie miał też znany tapicer samochodowy w Łodzi.

tapicer samochodowy Kierowcy zamawiają wymianę tapicerki na nową, kiedy jest już tak zabrudzona, że nie da się jej odratować. Z kolei właściciele aut z poszyciem skórzanym często zapominają o regularnej konserwacji skór przez co one pękają i usztywniają się. Właściwa regeneracja u tapicera sprawi, że nabiorą miękkości, blasku i nie będzie na nich rys. w aucie tapicerowane są podsufitki, elementy na drzwiach poniżej klamek, ze skóry może być natomiast obicie kierownicy lub gałka zmiany biegów. Jeśli będą powycierane i popękane to tapicer je wymieni na nowe. Dobry tapicer może się podjąć także zleceń dotyczących motocykli, quadów, a nawet samolotów. W końcu w takich pojazdach też są siedziska, które mogą uleć zniszczeniu. W takich przypadkach często poza zmianą tapicerki jest także dodanie odpowiedniej otuliny czy wypełnienia pod siedzisko. Często i intensywnie używane fotele się błyskawicznie zużywają, a ich całkowita wymiana byłaby nieopłacalna. Lepiej jest postawić na naprawę.

Reasumując, profesjonalny tapicer będzie wiedział jak naprawić tapicerkę na sofie w domu,fotelu w biurze, czy siedzisku w helikopterze. Będzie znał się na różnych typach tkanin i dobierze je do konkretnej realizacji. Z pewnością tapicer meblowy, samochodowy i inny w każdym większym mieście nie będzie miał problemów ze znalezieniem chętnych osób na swoje usługi. Warto jest wiedzieć takie rzeczy.