busy

Jakie busy do podróży zagranicznej wybrać?

Jest wiele możliwości wyjazdów z Polski do innych krajów. Można podróżować samochodem, pociągiem, autobusem lub samolotem. Podróż autem jest komfortowa, można robić tyle przystanków ile się chce. Nie każdy jednak ma własne auto, a taki przejazd bez towarzystwa które się zrzuci na benzynę jest bardzo kosztowne. Trasy pociągów obejmują przede wszystkim duże miasta, ale to transport dosyć szybki i komfortowy.

Busy a zagraniczny wyjazd

busyZ kolei lot samolotem trwa najkrócej, jednak jest najdroższy, trzeba spędzić wiele czasu na odprawie i dojechać na lotnisko. Dlatego też popularnością cieszą się polecane busy z Mazur do Holandii, z Warszawy do Włoch, czy z Gdańska do Belgii. Bus pozwala na względnie szybkie i niedrogie przemierzenie dużej ilości kilometrów. Czym jednak się kierować przy wyborze takiego busa? W końcu to długa podróż, więc trzeba zapewnić sobie maksymalny komfort. Na pewno warto uwzględnić to czy busy mają dobre ogrzewanie i klimatyzację. Nikt nie chce podróżować w zimowym płaszczu, ani też się smażyć w lipcowym skwarze. Przyjemna temperatura we wnętrzu sprawi, że podróż będzie bardzo komfortowa bez względu na to jaka pogoda panuje za oknem. Dobrze jest także kiedy bus ma przyciemniane szyby, rolety, czy choćby zasłonki. Dzięki temu we wnętrzu będzie ciemniej, ale i chłodniej.

busyZ jednej strony osłony blokują światło słoneczne, w związku z tym w środku nie będzie tak gorąco. Z drugiej strony pasażerowie mogą sobie zasnąć. Nie będzie ich raziło ostre słońce czy też mijane latarnie, bardzo widoczne nocą. Dla osób korzystających w trakcie jazdy z laptopa czy telefonu komórkowego ważne będzie zasłanianie okien, ponieważ nie będzie dzięki temu odbłysków świetlnych na ekranie. Bardzo one przeszkadzają, czy wręcz uniemożliwiają korzystanie z urządzenia elektronicznego. W busie ważne są także same siedziska. Nowoczesne pojazdy mają odpowiednio wyprofilowane siedzenia z możliwością regulacji. Można je zatem nieco odchylić np. kiedy chcemy się przespać. Z kolei umieszczanie na tylne części siedzenia rozkładanego blatu lub siatki sprawia, że pasażerowie mają miejsce na odłożenie swoich rzeczy. Nie muszą trzymać torby na kolanach czy podłodze.

Jest to bardziej praktyczne i higieniczne. Podsumowując, najlepszy bus do przejazdu zagranicznego to taki, który ma sprawny system ogrzewania i klimatyzacji, wygodne, regulowane siedzenia, jak również osłony okienne. W ten sposób każdy pasażer może podróżować bezpiecznie, wygodnie i komfortowo nawet na bardzo dalekiej trasie do Holandii, Belgii, czy Niemiec.