jazda samochodem

Jak wybrać najlepszą wypożyczalnię aut z lotniska?

Loty samolotem to najszybsza forma transportu publicznego. W bardzo krótkim czasie można znaleźć się w innym mieście czy kraju. W miejscu docelowym trzeba jednak skorzystać z innych sposobów przemieszczania się. Nic więc dziwnego, że podróżnicy często korzystają z oferty wypożyczalni samochodów, które często ulokowane są blisko terminala lotniska. Jak wybrać najlepszą ofertę i jak zarezerwować auto podpowiemy w dalszej części tekstu.

jazda wypożyczonym samochodemPierwszą, bardzo ważną wskazówką, dotyczącą wynajmu samochodu, jest by już na etapie planowania podroży zarezerwować odpowiedni samochód. Teraz sprawa jest znacznie ułatwiona, ponieważ rezerwacji możemy dokonać przez internet. Warto poświęcić na to czas i dobrać samochód odpowiedni do potrzeb – np. do podróży rodzinnych nada się bus, lub taki w którym siedzenia są dostosowane do fotelików dziecięcych, a do podróży w pojedynkę nada się szybszy model. Możemy także zamówić akcesoria dodatkowe – takie właśnie jak foteliki dziecięce, czy osłony przeciwsłoneczne lub system GPS. Warto także się zastanowić nad wyborem wypożyczalni aut, oferującej wynajem bez konieczności umieszczania kaucji. Kaucja zwrotna przy wypożyczaniu samochodu to standard. Jest ona zwracana wypożyczającemu po zdaniu samochodu, jeśli stan techniczny auta zgadza się z tym, w jakim wypożyczający go odebrał.

jazda samochodemWiele osób odczuwa obawy w kwestii kaucji, dlatego coraz częściej na rynku pojawiają się bezkaucyjne wypożyczalnie samochodów. Coraz więcej jest takich ofert jak bezkaucyjna wypożyczalnia aut Gdańsk lotnisko bez kaucji można tam wypożyczyć samochód nawet na dłuższy czas. Z wynajmującym spisuje się dokładaną umowę, w której widnieją zapisy, określające dokładnie jakie opłaty dodatkowe zostaną nałożone na klienta, w przypadku zdania uszkodzonego samochodu. Warto jednak przejrzeć umowę najmu bardzo dokładanie, szczególnie na chwilę przed złożeniem finalnego podpisu na dokumencie. Kiedy umowa spisana jest niejasno, budzi w jakikolwiek sposób obawy, to można od niej odstąpić w każdej chwili. Warto także poczytać opinie na temat danej wypożyczalni, by wybrać najuczciwszą i najbardziej profesjonalną firmę. Gdy wszystkich formalności dopełnimy odpowiednio wcześniej, samochód zostanie podstawiony pod terminal lotniska, a podróżujący uniknie kłopotliwej sytuacji szukania wypożyczalni na miejscu.

Najlepszą więc poradą jest, by swoją podróż zaplanować ze starannością i pomyśleć o każdym jej etapie, co pozwoli uniknąć wszystkich sytuacji, które mogłyby stać się źródłami problemów. Nikt nie chce przecież znaleźć się w sytuacji, gdy po długiej podróży musi spędzić jeszcze więcej czasu na wypożyczanie samochodu.