Jak skonstruowane są naczepy kłonicowe do drewna?

Czasami potrzebujemy sprzętów o specjalnym zastosowaniu. Dzieje się tak na przykład wówczas, gdy stoimy przed koniecznością przetransportowania drewna. Zwykłe przyczepy nie sprawdzą się tutaj najlepiej, dlatego powinniśmy rozejrzeć się pośród naczep specjalnych oferowanych przez sprawdzonych i renomowanych producentów.

Budowa naczep kłonicowych

naczepa kłonicowa do drewnaZ pewnością znajdzie się tam między innymi właśnie naczepa kłonicowa do drewna. Czym są te „kłonice”, które znajdujemy w nazwie naczepy? Są to po prostu drążki, które posiadają przekrój kwadratowy lub prostokątny i służą utrzymywaniu towaru na platformie we właściwym miejscu. Dzięki temu drewno nie ma możliwości spaść na boki, ponieważ jest odpowiednio przed tym zabezpieczone. Najlepsze naczepy kłonicowe oferowane przez producentów składają się z 8 do 10 kłonic zamontowanych na stałe. Równocześnie producenci proponują także naczepy, które posiadają rozsuwane kłonice, dzięki czemu w razie potrzeby możemy je zdemontować. To rozwiązanie, które sprawdzi się wówczas, gdy będziemy potrzebować płaskiej, niczym nieograniczonej powierzchni ładunkowej. Wysoką jakość takiej naczepy zapewnia zastosowany do jej produkcji materiał. Jest to stal o wyjątkowo wysokim poziomie wytrzymałościowym. Z zewnątrz konstrukcja zostaje pokryta wysokiej jakości lakierami z palety kolorystycznej RAL.

naczepa kłonicowa do drewnaDzięki temu możemy zakupić naczepy, które będą pasowały kolorystycznie do pozostałych pojazdów transportowych we flocie naszego zakładu przemysłowego. Jeśli chodzi o parametry techniczne naczepy kłonicowej, zazwyczaj producenci proponują pojazdy oparte na trzech osiach – bębnowych lub tarczowych. Pojazd posiada też dwuzakresowe nogi podporowe oraz boczne zabezpieczenia przeciwwjazdowe. Konieczny jest też zderzak tylko oraz felgi stalowe na koła. W ofertach znajdziemy naczepy z zawieszeniem pneumatycznym, które wyposażone są w manometr do kontroli ciśnienia. Jeśli chodzi o układ hamulcowy, wysokiej jakości naczepa kłonicowa posiada automatyczną regulację hamulców, co wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Producenci zapewniają bardzo dobre parametry techniczne pojazdów, a do tego w standardzie oferują wyposażenie takie jak trójkąt ostrzegawczy, klucz do kół z przetyczką oraz 2 kliny z mocowaniem.

Osoby kupujące pojazd dostaną również skrzynkę narzędziową z zamkiem oraz pojemnik na wodę z kranikiem i mydelniczką. Bez wątpienia wysokiej jakości naczepy kłonicowe do drewna doskonale spełnią się w swojej roli. Powinny więc stanowić podstawowe wyposażenie każdego tartaku, który rozwozi swoje produkty w odległe miejsca.