Jak przetransportować meble podczas przeprowadzki?

Przeprowadzki to zaraz obok remontów jedne z najbardziej uciążliwych prac. Zazwyczaj musimy poświęcić im dużo uwagi, czasu, nerwów i pieniędzy. Niestety bywa tak, że ich wykonanie jest konieczne, ponieważ zmuszą nas do tego sytuacja życiowa, materialna czy mieszkaniowa.

Transport mebli – co zrobić by był bezpieczny?

transport mebliKluczem do sprawnej i bezproblemowej przeprowadzki jest dobra organizacja. Przygotowania należy bowiem rozpocząć jeszcze na wiele dni przed planowanym transportem mebli. Jak przebrnąć przez ten proces bez zbędnych komplikacji? Przede wszystkim przygotowując się do przeprowadzki należy w pierwszej kolejności odizolować rzeczy, których nie chcemy zabierać do nowego mieszkania, ale też nie mamy zamiaru ich zostawiać. Mówiąc konkretniej są to śmieci, zniszczone przedmioty, lub te które nikomu na nic się już nie przydadzą ze względu na swój wiek lub stan. Najlepiej jest je po prostu wyrzucić bez zbędnych sentymentów. To bardzo dobry moment na zrobienie generalnych porządków i pozbycie się zagracających mieszkanie rzeczy. Zresztą z całą pewnością nie byłyby one atrakcyjne dla potencjalnych najemców mieszkania. Te rzeczy, które są jeszcze w dobrym albo bardzo dobrym stanie najlepiej po prostu sprzedać lub wydać komuś, komu może się to przydać, skoro w naszym domu stoi nieużywane. Kiedy rozwiążemy już sprawy produktów, jakich nie zabieramy powinniśmy zabrać się do selekcji pozostałych rzeczy. Tutaj należy zacząć od rzeczy, których używamy najrzadziej i nie będą potrzebne do czasu przeprowadzki. Powinniśmy je posegregować i dokładnie opisać kartony w których się znajdują. Najlepiej od razu umiejscowić je tam, gdzie będą czekały na profesjonalny transport mebli Gdynia nie przeszkadzając. W dalszej kolejności wraz ze zbliżającym się dniem przeprowadzki warto już pozostawić jedynie najbardziej potrzebne rzeczy. Dobrze jeśli mamy dostęp do nowego lokalu nieco wcześniej, by móc tam w spokoju przewieźć część rzeczy. Nie powinniśmy zapominać też o zabezpieczeniu mebli, co jest bardzo istotne. W tym celu można żyć folii ochronnej stretch lub bąbelkowej. Wart także przez dłuższy czas zbierać gazety i inne papiery, które przydadzą się do owinięcia bibelotów.

 

Transport mebli odbywa się na różnych dystansach, a nie nie mamy wpływu na to, jaką trasą będą podróżować nasze meble przemierzając na przykład Trójmiasto. Dlatego wszelkie sprzęty, akcesoria i meble należy zabezpieczyć z najwyższą starannością. Dzięki temu unikniemy kosztownych strat oraz konieczności zakupu nowych rzeczy. Tak zorganizowana przeprowadzka powinna przebiegać dosyć spokojnie i bez zbędnych komplikacji.