Jak działa regenerator skrzyni biegów?

Układ przekładniowy każdego pojazdu wymaga szczególnej troski. Nie każdy wie, że olej przekładniowy powinien być regularnie wymieniany, a ponadto że istnieje możliwość stosowania specjalnych preparatów, których zadaniem jest wydłużenie żywotności mechanizmu. Wśród propozycji producentów znajdziemy między innymi specjalne preparaty molekularne, które ograniczają zużycie układu mimo jego eksploatacji.

Regeneracja skrzyni biegów – preparaty

najlepszy regenerator skrzyni biegówPreparaty takie dodaje się do oleju, co sprawia, że stają się jego dodatkowym składnikiem i poprawiają jego właściwości. Taki najlepszy regenerator skrzyni biegów nie tylko zredukuje zużycie mechanizmów, ale także sprawi, że będą się odznaczać dłuższą żywotnością. Dzięki stosowaniu tego typu preparatów możemy też wyeliminować zjawisko suchego startu. Istotną zaletą jest też wzrost mocy silnika przy jednoczesnej redukcji zużycia paliwa. Jak to możliwe? Warto wiedzieć jak działa jeden z produktów proponowanych przez sprawdzonego producenta. Twierdzi on, że działanie preparatu możliwe jest dzięki zjawiskom termodynamicznym oraz elektrostatycznym, które powstają w układzie podczas eksploatacji pojazdu. Zastosowanie preparatu pozwala na stworzenie ekstremalnie cienkiej warstwy w miejscach, które podlegają największemu tarciu.

najlepszy regenerator skrzyni biegówDzięki temu tarcie może zmniejszyć się aż dziesięciokrotnie, co sprawia, że trwałość mechanizmu wydłuża się! Preparat wnika w miejsca jonów wodoru, tym samym zostaje zablokowane zjawisko wodorowego łuszczenia, któremu podlega naturalne metal. Taki regenerator może występować w wersji metalo-ceramicznej – wówczas w miejsca tarcia wsiąkają specjalne nano-cząsteczki ceramiczne. Powstała warstwa odznacza się naprawdę wyjątkową trwałością, dlatego raz zastosowany preparat chroni auto przez długi czas. Niektóre z regeneratorów mogą być stosowane nie tylko do skrzyni biegów, ale także do układów wspomagania lub też do silników spalinowych. Jednak nie wszystkie – warto zwracać na to uwagę, aby przez przypadek nie uszkodzić konkretnego mechanizmu, do którego dany preparat nie był dostosowany.

Jeśli nie wiemy, który produkt może sprawdzić się w przypadku naszego auta, warto wybrać się do warsztatu samochodowego, w którym profesjonaliści z pewnością udzielą nam oczekiwanych porad. W końcu tego typu sprawami zajmują się na co dzień i na pewno mają wiedzę, która pozwoli im na podzielenie się z nami rzetelnymi informacjami. W ten sposób będziemy mieć pewność, że dobraliśmy odpowiedni preparat regeneracyjny do naszego auta i będzie to wiązało się z dużymi korzyściami.