Instalacja LPG – dlaczego warto

Rosnące ceny paliw stały się już codziennym widokiem, który nie dziwi nikogo. Jednak żaden kierowca nie chce tracić zbyt wielu pieniędzy na eksploatację auta, więc większość z nich poszukuje rozwiązań, które będą generowały oszczędności. Jednym z takich sposobów na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych jest rezygnacja z benzyny na rzecz gazu LPG, który jest przecież o wiele, wiele tańszy!

Autogaz i oszczędności

autogazNiestety układ paliwowy nie jest do niego dostosowany, dlatego jeżeli komuś zależy na autogazie, musi zmodernizować swój pojazd. Oczywiście taka usługa trochę kosztuje, jednak warto mieć na uwadze to, że montaż instalacji LPG to koszt jednorazowy, a potem już przez cały czas użytkowania danego pojazdu będziemy mogli cieszyć się oszczędnościami w kwestii ceny paliwa. LPG znany jest już od ponad stu lat, dlatego nie ma żadnych obaw co do bezpieczeństwa tego rozwiązania. Wykorzystuje się go przecież między innymi w przenośnych kuchenkach gazowych, a pierwszy samochód z napędem gazowym został wyprodukowany już w 1913 roku! Przez ten czas zdążono unowocześnić instalacje gazowe, dlatego teraz mamy do czynienia z wysokiej klasy rozwiązaniami, które są naprawdę bezpieczne. Oczywiście o ile taka instalacja zostanie prawidłowo zamontowana w pojeździe. Jeżeli chcemy przejść z benzyny na ekonomiczny autogaz w Rzeszowie, poszukajmy dobrego warsztatu samochodowego, który się zajmie właśnie montażem takiej instalacji.

autogazWażne, by w warsztacie pracowały osoby, które miały już wcześniej wielokrotnie do czynienia z instalacji LPG. Mając doświadczenie, z pewnością wykonają pracę prawidłowo, a my nie będziemy musieli o nic się martwić. Warto wiedzieć, że już w 2005 roku w Polsce liczba pojazdów na gaz LPG wynosiła 1,45 mln. Teraz, po upływie kolejnych trzynastu lat, jest ich na pewno o wiele, wiele więcej! To nic dziwnego – w końcu chodzi tu o pieniądze, nie jesteśmy najbogatszym narodem, więc każdemu z nas zależy na oszczędnościach, dlatego taki autogaz jest dobrym wyborem. Możemy zatankować pojazd na każdej stacji ze świadomością, że słupek wskazujący ceny poszczególnych rodzajów paliw, nie jest dla nas straszny. Choć ceny benzyny będą na nim zawrotne, cena LPG stanie się ukojeniem dla naszej skąpej strony duszy.

Po zatankowaniu możemy wrócić w spokoju do domu i pochwalić się rodzinie, ile znów zaoszczędziliśmy na tym, że nasz pojazd „pije” gaz LPG, nie zaś benzynę. Ale pamiętajmy, że jak w każdej dziedzinie, tak i przy instalacjach LPG mogą zdarzać się problemy – awarie i usterki. Kontrolujmy więc stan naszej instalacji.