Dojazd na wesele

Co jakiś czas zdarza się, że ze skrzynki pocztowej wyciągamy ozdobną kopertę, zawierającą zaproszenie na ślub kogoś z rodziny. Wielu z nas wpada wtedy w popłoch – obok pytań „w co ja się ubiorę?”, „z kim zostawimy dzieci?” pojawia się pytanie „jak dojedziemy na ten ślub?”.

Wynajem auta na ślub

Wynajem samochodówMało kto decyduje się na podróż własnym samochodem – po ślubie czeka nas przecież wesele, a więc zabawa do białego rana. Po nocy wypełnionej tańcami z pewnością nikt nie będzie miał siły zająć miejsca za kierownicą samochodu. Ratunkiem okazuje się szybki wynajem samochodów w Sosnowcu, gdyż w ofercie takiej wypożyczalni znajdziemy możliwość wynajmu pojazdu wraz z kierowcą. Dzięki niemu bezpiecznie dostaniemy się na wesele i równie bezpiecznie będziemy mogli z niego wrócić. Wypożyczalnie w swojej flocie mają zazwyczaj samochody różnych klas – jeżeli chcemy jak najbardziej ograniczyć koszty, wówczas możemy zdecydować się na pojazd klasy A – za wynajem zapłacimy niewiele, a ponadto wypożyczenie odbywa się bez określonego limitu kilometrów. W związku z tym możemy z powodzeniem dostać się na wesele, które znajduje się nawet 200 kilometrów od naszego miejsca zamieszkania.

Wynajem samochodówNależy jednak pamiętać o tym, że oprócz standardowej opłaty za wynajem pojazdu, musimy przed jego wypożyczeniem wpłacić także kaucję. Jej zwrot otrzymamy dopiero w dniu odstawienia pojazdu do wypożyczalni. Kaucja stanowi zawsze zabezpieczenie dla firmy zajmującej się wypożyczeniami. Obok pojazdów klasy A, w ofercie znajdziemy też samochody osobowe klasy B, C, D czy E. Niektórzy mogą zastanawiać się, czy w ich mieście znajduje się wypożyczalnia samochodów – jeżeli nie, to jeszcze nic straconego, wiele wypożyczalni oferuje bowiem dowóz samochodu do innego miasta niż to, w którym znajduje się siedziba firmy. Na przykład, decydując się na wynajem pojazdu w Sosnowcu, możemy zamówić dostarczenie auta do Częstochowy, Bytomia, Jaworzna, Zabrza oraz wielu innych miast znajdujących się w województwie śląskim. W takich sytuacjach pojazd dostarczany jest w miejsce docelowe na lawecie – po dowiezieniu pojazdu, klient od razu może ruszyć w pierwszą podróż. Każdy samochód jest zawsze sprawny technicznie oraz czysty, dlatego klient nie musi martwić się o warunki podróży.

Jeżeli zamierzamy przewozić małe dzieci – wówczas warto zadbać o własny fotelik samochodowy; gdy go nie posiadamy – istnieje możliwość wypożyczenia dodatkowego wyposażenia od firmy, która dostarczyła samochód. Jako dodatkowe wyposażenie polecana jest także nawigacja GPS oraz rejestrator wideo.