farba do zacisków

Czym są zaciski hamulcowe?

Zapewne każdy posiadacz czterech kółek stara się dbać o swój pojazd, jak tylko umie najlepiej. Staramy się, żeby poziom oleju czy płynu hamulcowego oraz powietrze w oponach były zawsze odpowiednie. Przepalone żarówki zmieniamy, gdy tylko zauważymy, że jedno ze świateł nie działa. Są oczywiście fani tuningu, których zabiegi wykraczają ponad standardową troskę o samochód.

Farba odporna na zmiany temperatur

farba do zaciskówModyfikują oni często osiąganą prędkość maksymalną czy przyspieszenie lub decydują się na niecodzienny design swojego samochodu, który zwróci powszechną uwagę. Chyba tylko najwięksi fani motoryzacji czy mechanicy samochodowi zdają sobie sprawę, czym są zaciski hamulcowe. Te niepozorne elementy mają jednak ważne zadanie do wykonania. Utrzymują one bowiem w stałej pozycji klocki hamulcowe. Ich należyty stan wpływa na cały układ hamulcowy. Jego właściwe działanie jest z kolei gwarancją naszego bezpieczeństwa na drodze. Zaciski hamulcowe łatwo ulegają jednak korozji. Warto zatem wymieniać je wówczas na nowe. Tym bardziej, że uszkodzone zaciski mogą powodować wyciek płynu hamulcowego. Istnieje możliwość regeneracji tych części. Najlepiej zlecić to wówczas profesjonalnym warsztatom samochodowym. Czasem zaciski są w tak złym stanie, że pozostaje jedynie wymiana na nowe.

farba do zaciskówPodczas tego procederu niektórzy kierowcy decydują się na pomalowanie ich na dowolny kolor. Warto jednocześnie zauważyć, że elementy te nie mogą być pokryte dowolnym lakierem. Należy wybrać specjalny jego typ, który będzie przeznaczony właśnie do malowania zacisków. Farba do zacisków charakteryzuje się dużą odpornością na działanie wysokich temperatur oraz gwałtowne ich zmiany. Użycie zwykłego lakieru może tym wypadku skutkować tym, że podczas gwałtownego hamowania będziemy czuli nieprzyjemny zapach spalonej farby. Nawet jeśli ten specyficzny aromat nie będzie się wytwarzał, lakier może ulec popękaniu lub zwyczajnie odpaść od pomalowanych zacisków. Należy jednak pamiętać, że po malowaniu najlepiej odczekać dobę, zanim wyjedziemy naszym samochodem w miasto. Wybór farby do zacisków będzie idealnym rozwiązaniem dla fanów motoryzacji, którzy lubią zadbać o każdy, często najmniejszy detal swojego ukochanego pojazdu.

Choć zaciski hamulcowe same w sobie nie rzucają się w oczy, to pomalowanie ich na kolor czerwony lub żółty sprawi z pewnością, że nasz pojazd będzie wyróżniał się na ulicy. Niezależnie od walorów estetycznych warto dbać o dobry stan zacisków oraz całego układu hamulcowego, który przekłada się bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo.