Czy opłaca się naprawiać tłumik?

Jeżeli nasze auto coraz głośniej zaczyna pracować, a nawet już ryczeć niczym pojazd Krzysztofa Hołowczyca, to nie ma najmniejszej wątpliwości, że mamy uszkodzony układ wydechowy lub tłumiki. W takim wypadku nie ma się co zastanawiać, trzeba to po prostu naprawić.

Czy naprawa tłumika rzeczywiście się opłaca?

Blacharstwo lakiernictwoJeszcze całkiem niedawno bardzo łatwo można było znaleźć zakład naprawiający tłumiki warszawa. Niestety obecnie warsztaty proponują tylko już od razu wymianę całego układu wydechowego. Często mogą nam przeszkadzać haki holownicze, ale można samemu to naprawić. Warsztaty chcą zarobić, więc nie ma co się im dziwić, że proponują wymianę pomimo że nie jest ona potrzebna. W większości przypadkach wystarczy tylko naprawa, która tak naprawdę kosztuje bardzo niewiele. Wystarczy tylko wiedzieć jak naprawić, co naprawić i jakiego sprzętu potrzeba do naprawy układu wydechowego. Tutaj nie przyda nam się wiedza z zakresu blacharstwo lakiernictwo. Pamiętajmy, że jeżeli tłumik przeżarła rdza na wylot no to niestety nie mamy innego wyjścia – trzeba wymienić go na nowy. Tak samo wygląda naprawa rur. Nie ma najmniejszego sensu, żeby łatać te dziury, ponieważ jest to zabieg tymczasowy, zardzewiałe i już uszkodzone części i tak się połamią. Nie warto również naprawiać samego tłumika ponieważ uszkodzony i pordzewiały metal już nie jest fizycznie odporny. Poza tym tłumik zazwyczaj jest aluminiowy i źle na niego wpływa spawanie.

Również będzie to zabieg chwilowy ponieważ przy wysokiej temperaturze warstwa chroniąca przed rdzą jest uszkodzona. Jak widać naprawa tłumika nie zawsze jest opłacalna, ale warto wiedzieć co można a czego nie można naprawić.