Co powinna mieć firma transportowa- wagi platformowe

Każda firma transportowa powinna być zaopatrzona w wiele sprzętów. Oczywiście pierwszym z nich są samochody dostawcze i ciężarowe. Poza nimi, musimy mieć także części zamienne do samochodów, opony letnie i zimowe, narzędzia mechaniczne.

Wagi platformowe w firmie transportowej

wagi platformowePotrzebne są nam także wagi samochodowe. Zapewne większość z nas nie pomyślałaby o takiej rzeczy, w końcu do czego może się przydać taka waga samochodowa? Może producent samochodów musi taką mieć, żeby podać wszystkie wymiary i wagę swoich aut w broszurce informacyjnej, ale żeby wagi najazdowe obecne były także w firmach transportowych? To przecież tylko zbędny wydatek, na pewno w dodatku kosztowny. Po co zatem są wagi osiowe? Potrzebne są one do ważenia samochodów wraz z towarem. W końcu waga ciężarówki przewożącej rzeczy to nie tylko waga samego pojazdu, ale także jego ładunku. Przecież nikt nie będzie oddzielnie ważył wszystkich pudełek, które będą ładowane do ,,bagażnika” ciężarówki, więc wtedy takie wagi platformowe są najlepsze. Pojazd wjeżdża już załadowany na wagę i otrzymujemy gotowy wynik wagowy. Jeśli mieści się w granicach normy to możemy jechać dalej w trasę, a jeśli jest zbyt ciężki to musimy rozładować jego część i przenieść do następnego samochodu, lub poczekać, aż wróci pierwszy kierowca z pusta plandeką i wybierze się w drugi kurs. Takie wagi najazdowe są bardzo skuteczne i dokładne, dzięki elektrycznemu pomiarowi ciężaru. Otrzymujemy wtedy wynik oszacowany co do kilograma, co będzie bardzo przydatne podczas kontroli drogowej.

Jeśli samochód jest zbyt ciężki według standardów to taka firma może otrzymać sporą karę i punkty karne, zatem nie warto ryzykować. Lepiej jest kupić dobre wagi osiowe i poświęcić minutę na zrobienie pomiaru wagi, ale być spokojnym, że wszystko zrobiliśmy jak należy i żadna kontrola nam nie straszna.