Co oferuje wypożyczalnia samochodów?

Obecnie wynajem samochodów osobowych jest usługą coraz popularniejszą. Cieszy się ona nie tylko wśród firm potrzebujących samochodów do przewozu pojedynczych ładunków, czy ubezpieczalni oferujących samochody z OC sprawcy, ale także coraz większe zainteresowanie samochodami z wypożyczalni przejawiają osoby prywatne.

Wynajem aut i zniżki

wypożyczalnia samochodów dostawczychW związku z rozwojem w branży wynajmu aut firmy się tym zajmujące poszerzają swoją ofertę. Na dzień dzisiejszy wśród oferowanych aut na wynajem znajdziemy przede wszystkim samochody różnych klas, są to pojazdy bardziej luksusowe i tradycyjne samochody osobowe, rozpoznawalnych i popularnych producentów. Samochodu wysokiej klasy, głównie wypożyczane są na uroczystości typu ślub, sesja fotograficzna. Flotę samochodów wypożyczalni stanowią zarówno auta osobowe jak i dostawcze. Chcąc wypożyczyć samochód osobowy do wyboru mamy różne wersje nadwozia – hatchback, kombi, sedan. Natomiast samochody dostawcze poza klasą, dzielą się także na auta do 3,5 tony oraz te powyżej tej masy własnej. Jest to korzystne w przypadku klientów będących kierowcami posiadającymi jedynie prawo jazdy kategorii B. Jeżeli chodzi o koszty wynajmu samochodów jest ona zależna od typu klienta, czasu wynajmu, rodzaju auta.

wypożyczalnia samochodów dostawczychPolecana wypożyczalnia samochodów dostawczych w Warszawie oferuje wynajem krótko i długoterminowy. Wyższa stawka jest w przypadku krótkiego czasu wypożyczenia, na zniżki natomiast możemy liczyć z pewnością przy wynajmie powyżej tygodnia. Również oferta inna będzie pod względem cenowym dla przedsiębiorców, którzy myślą o stałej lub długoterminowej współpracy. W takim przypadku z pewnością zostanie mu zaproponowana kwota niższa i korzystniejsza aniżeli stawki podane w cenniku. Oczywiście to ile zapłacimy za wypożyczone auto zależy także od jego klasy. Im wyższej kategorii samochód tym jego wynajem będzie droższy. Porównując cennik kilku wypożyczalni z Warszawy średni koszt wynajmu samochodu na dzień dla osoby indywidualnej to kwota od 100 do 1200 zł za samochodów osobowy i od 150 do 300 za auto dostawcze za dobę. Powyżej tygodnia koszt ten obniża się o około 20-50 zł. Dużo bardziej opłacalny więc jest wynajem na dłuższy okres. Plusem wypożyczalni samochodów jest to, że do wynajmu auta konieczny jest tylko dowód osobisty i prawo jazdy. Zazwyczaj procedura jest szybka i krótka, a w razie potrzeby wypożyczalnia dostarcza auto pod wskazany adres.

Warto jednak przed skontaktowaniem się z wypożyczalnią przeczytać regulamin, bowiem niektóre firmy wymagają także ukończenia odpowiedniego roku życia, albo dłuższego doświadczenia w prowadzeniu samochodu.