Busy Łódź Belgia zamiast samolotu

W zeszłe wakacje postanowiłam wyjechać na wycieczkę do Belgii. Nigdy tam nie byłam, więc pomyślałam, że czemu nie. Nie jest to oczywisty kierunek wyjazdów. Większość woli pojechać do jakiś ciepłych krajów, jak Chorwacja, Egipt, Tunezja, czy Hawaje, żeby wygrzewać się w gorącym słońcu, na rozgrzanym piasku, popijać drinku z palemką i do czasu do czasu chłodzić się w krystalicznie czystej wodzie.

Busy Łódź Belgia to nie dla mnie!

busyMnie jednak taki wypoczynek nigdy nie interesował. Lubiłam zwiedzać, chodzić po mieście, poznawać nowe miejsca, uczyć się języków obcych. Sama mówiłam płynnie po angielsku i francusku, więc wyjazd do Belgii nie był dla mnie problematyczny. Jedynie nad kwestią transportu się zastanawiałam. Widziałam, że są busy Łódź Belgia, jednak ja nie lubię jeździć autobusami, ze względu na chorobę lokomocyjną, poza tym taka podróż jest dużo dłuższa, niż lot samolotem. Zatem przewozy do belgii nie wchodziły dla mnie w grę. Bez wahania zamówiłam bilety samolotowe, ale tylko w jedną stronę. Nie wiedziałam jeszcze jak długo zostanę, czy nie polecę z Belgii do Francji, czy Niemiec, więc nie chciałam płacić za rezerwację i bardzo dobrze zrobiłam. Kiedy jednak zdecydowałam się wracać ze względu na paskudną pogodę, przez którą nie dało się swobodnie spacerować po mieście to chciałam kupić bilet powrotny. Niestety, brzydka pogoda zatrzymała tez ruch samolotowy, więc byłam uwięziona. Pomyślałam wtedy, ze są busy belgia polska, więc nimi mogę wrócić. Taka perspektywa nie była optymistyczna, ale nie było wiadomo jak długo taki stan będzie się utrzymywał. Może i tydzień lotnisko będzie wyłączone?

Autobusy nadal kursowały i to był mój jedyny ratunek. Na szczęście nie było tak źle, najważniejsze, ze w jednym kawałku dojechałam do celu i wiem, że busy do belgii nie są takie straszne jak myślałam. Może w przyszłym roku z nich skorzystam?