wagi platformowe

Czym jest transport niskopodwoziowy?

Przewożenie pewnych elementów i maszyn czy też budynków, może wymuszać skorzystanie z transportu specjalistycznego. Opiera się on na wykorzystywaniu odpowiednich maszyn, które są w stanie przewieźć nawet te ładunki o bardzo niestandardowych rozmiarach. Przykładem tego właśnie rodzaju transportu, z całą pewnością może się okazać transport niskopodwoziowy.

Transport specjalistyczny

przyczepa jednoosiowaTransport ten opiera się przede wszystkim na wykorzystywaniu naczepy niskopodwoziowej, od której bierze się nazwa tego rodzaju transportu specjalistycznego. Maszyna ta może być doczepiona albo do maszyn rolniczych, albo do maszyn budowlanych. Istnieją pewne, ściśle określone warunki, kiedy konieczny może się okazać szybki transport niskopodwoziowy w zielonej górze. Przede wszystkim, skorzystanie z tego właśnie transportu jest konieczne, gdy ładunek przekracza dopuszczalne normy w normalnym transporcie drogowym. Warunki te mogą dotyczyć przede wszystkim cech związanych z rozmiarem danego ładunku, oraz jego wagą. Może ten transport być konieczny również w sytuacji, gdy do przewozu danego ładunku konieczne jest wykorzystywanie całej kolumny pojazdów transportowych, których długość przekracza łącznie 40 metrów.

wagi platformoweTransport niskopodwoziowy jest bardzo często określany zamiennie jako transport ponadgabarytowy, oraz transport nienormatywny. W ramach tego właśnie transportu, może być wykorzystywanych wiele różnego rodzaju, popularnych naczep transportowych. Musi być ona jednak zawsze przystosowana konkretnie do przewożenia konkretnego ładunku. Warto wymienić tutaj te najpopularniejsze rodzaje tych naczep, do których warto zaliczyć te typu platforma, tiefffbet, semu, tele, czy platforma samozaładowcza z HDS. Bardzo częstym rodzajem platformy transportowej wykorzystywanej podczas takiego właśnie transportu, jest ta typu inloader. Ze względu na specyfikę tego rodzaju transportu, konieczne może się okazać odpowiednie przygotowanie się do niego. Chodzi tutaj o sprawdzenie oraz ustalenie trasy planowanego transportu, w taki sposób, aby na jego trasie nie znajdowały się żadne znaki, czy też wiadukty. Konieczne może być ich usunięcie, bądź też korekty w trasie planowanego transportu.

Transport specjalistyczny jest koniecznym w każdej tej sytuacji, gdy użycie standardowych form transportu okazałoby się zupełnie niemożliwe. Kluczowe jest jednak, aby pamiętać o tym, że transport ten wymaga odpowiedniego przygotowania, oraz użycia odpowiednich, wysokiej klasy maszyn transportowych. Muszą być one dostosowane do specyfiki transportu ładunków bardzo ciężkich, bądź też charakteryzujących się niestandardowymi wymiarami.